Aktualności / Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jesteśmy zmuszeni odwołać nasze skupienie dla osób dorosłych, które miało się odbyć 7 listopada na Wigrach. Obecnie Suwałki są w czerwonej strefie zagrożenia Covid-19  i w zasadzie już w świetle samych ograniczeń zgromadzeń organizacja skupienia nie jest możliwa. Ustaliliśmy z p. Angeliką, że dokonane wcześniej wpłaty – przez niektóre osoby, zostaną zwrócone na konta, z których były wysłane.

Starajmy się wszyscy zaufać Panu Bogu w tym doświadczeniu. Módlmy się o ustanie epidemii, a szczególnie za osoby chore i umierające – chorują też kapłani: mój ojciec duchowny z seminarium (obecnie Proboszcz w Zalesiu Dolnym), obok mojej parafii, Proboszcz z Ruśca…

O ile to możliwe organizujmy jednak spotkania formacyjne jeśli nie bezpośrednio, to chociaż on-line. Zbierajmy nowe osoby do modlitwy za kapłanów. Tak, jak możemy starajmy się rozwijać Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pamiętajmy, że cały czas toczy się walka duchowa o Kościół. Nie traćmy wiary, nadziei i miłości, nie traćmy gorliwości Bożego Ducha modlitwy za kapłanów. Nie ulegajmy zwątpieniu – wszystko jest ostatecznie w rękach Boga. Pan Jezus powiedział: „Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam” (J 5, 17).

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Ks. Ludwik Nowakowski« powrót