Aktualności / PIELGRZYMKA DO FRANCJI - 6-13 października 2018

PIELGRZYMKA DO FRANCJI – 6-13 października 2018

Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do Francji w dniach 6-13 października 2018

Orientacyjny program wyjazdu   (8 dni bez nocnych przejazdów) – ZAPISY TYLKO DO 28 LUTEGO 2018

1 dzień: Warszawa, Strasburg
Spotkanie grupy. Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd przez Niemcy. Nocleg w okolicy Strasburga (w tym dniu nie ma obiadokolacji).

2 dzień: Strasburg, Beaune
Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie Strasburga z cudowną katedrą z różowego gresu w której Maria Leszczyńska poślubiła Ludwika XV i została królową Francji. Spacer po Placu Gutenberga i po Starówce. Czas wolny. Przejazd do Beaune, spacer po zaczarowanym średniowiecznym mieście. Obiadokolacja. nocleg.

3 dzień: Paray le Monial, Cluny, Taizé

Śniadanie. Przejazd do Paray le Monial – małej miejscowości położonej w Burgundii, rozsławionej przez dwóch świętych: św. Małgorzatę Marię Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombičre. Zobaczymy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa położonego malowniczo nad rzeką oraz przepiękną bazylikę romańską. Msza św.  Czas wolny. Wyjazd do Cluny – ruiny opactwa benedyktyńskiego założonego tutaj już w 910 roku. Modlitwa we wspólnocie ekumenicznej w Taize. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Ars, La Salette

Po śniadaniu, przejazd do Ars: zwiedzenie plebanii i domu św. Jana Marii Vianney – patrona wszystkich księży i proboszczy. Msza św. Czas wolny. Przejazd do La Salette położonego w Alpach. Obiadokolacja. Procesja różańcowa z lampionami. Nocleg.

5 dzień: La Salette

Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium. Spotkanie z Księżmi Saletynami, audiovideo, modlitwa w miejscu objawień. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Obiadokolacja i nocleg na terenie Włoch.

6 dzień: Turyn, Mediolan
Śniadanie. Msza św. Przejazd do Turynu: zobaczymy Katedrę Św. Jana Chrzciciela, gdzie można podziwiać oryginał Całunu Turyńskiego – jedną z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. Przejazd do Mediolanu, Katedra Narodzin Św. Marii, jedna z największych kościołów na świecie. Spacer Galerią Wiktora Emanuela do słynnego teatru operowego La Scala. Wejście do refektarza przy kościele Santa Maria delle Grazie gdzie się znajduje „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Werona, powrót do Polski
Śniadanie. Msza św. Przejazd do Werony – zwiedzanie Amfiteatru Arena, Starego Miasta, spacer na dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Niemiec.

8 dzień:  Warszawa

Śniadanie, Msza Św. Powrót do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena: 1 730 zł + 200 euro

Cena zawiera:

– Przejazd komfortowym autokarem (wideo, klimatyzacja, bar, WC),

– 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej **/*** oraz ośrodkach misyjnych w pokojach 2 i 3 osobowe z łazienkami,

– wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji,

opiekę pilota,

– ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

– przedstawiony program zwiedzania, w tym bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

– usługę przewodników lokalnych w Strasburgu, Ars, La Salette i Mediolanie,

– taksy klimatyczne, opłatę autostrad, parkingów i podatek Vat.

Cena nie zawiera:

– Świadczeń niewymienionych w ofercie,

– wydatków własnych,

– ubezpieczenia od rezygnacji,

– dopłaty za pokój jednoosobowy: 200 euro

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia na wypadek rezygnacji i wynosi 80 zł. Ubezpieczenie jest ważne przy udokumentowanej chorobie lub innego zajścia nagłego wchodzącego w zakres ubezpieczenia (wariant Super TU Signal Iduna).

Ubezpieczenie to nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych. Istnieje możliwość rozszerzenia owego ubezpieczenia również o rezygnację z powodu następstwa choroby przewlekłej lub nowotworowej. Wówczas cena takiego ubezpieczenia wynosi 240 zł.

Ubezpieczenie od rezygnacji musi zostać wykupione wraz z wpłatą  I raty .

Zapisy do 28 lutego 2018r.:

Informacja i zapisy e-mail: angela@nowociel.pl lub tel. 506-133-936. Prosimy o przekazanie następujących danych: imię i nazwisko, nr PESEL, adres zamieszkania, tel. kontaktowy oraz specjalne prośby dotyczące warunków zakwaterowania.

zaliczka: 630 zł . do 28 lutego płatna na konto nr rachunku: 19 8002 0004 0048 0802 2027 0001 (Misja Św. Teresy  ul. Geodetów 45/13 Józefosław 05-500 Piaseczno). Opis do przelewu : Francja 2018 oraz imię i nazwisko uczestnika wyjazdu.

– 1 rata: 600 zł do 16 kwietnia 2018r – 2 rata: 500 zł do 16 lipca2018r. – 3 rata: 200 euro  do 29 września  2018r

Serdecznie zapraszamy!

Sekretariat Misji Św. Teresy« powrót