Aktualności / Jedziemy na rekolekcje do Poronina 25cze-02lip 2016

Jedziemy na rekolekcje do Poronina 25cze-02lip 2016

Misja Św. Teresy jedzie na rekolekcje wakacyjne 25 czerwca -2 lipca 2016r.

Zakwaterowanie naszego wyjazdu będzie w Pensjonacie  Tatrzański Gościniec w Poroninie http://www.tatrzanskigosciniec.pl/ Ośrodek położony blisko Zakopanego  na dużym, ogrodzonym terenie,  znajdują się tu  boiska sportowe: do piłki nożnej, do siatkówki plażowej, do koszykówki oraz podgrzewany basen zewnętrzny. Zakwaterowanie będzie w estetycznych pokojach 3,4,5 osobowych z łazienkami.

Celem wyjazdu jest pogłębienie wiary w Chrystusa przez codzienną Mszę Św. połączoną z katechezą formacyjną, modlitwę i wieczorny rachunek sumienia, wspólny wypoczynek i zabawa – jednoczący wewnętrznie Misję Św. Teresy oraz rozwój intelektualny przez wspólne zwiedzanie ciekawych kulturowo i przyrodniczo miejsc.

Przewidywany program (ramowo – niektóre punkty mogą ulec zmianie):

  • Dzień 1  Wyjazd ok. 7.00,przejazd do Krakowa, Msza Św. i zwiedzanie z przewodnikiem: (Wawel, rynek, Kościół Mariacki itd., do 3 godzin). Przyjazd do pensjonatu, zakwaterowanie i obiadokolacja.
  • Dzień 2 (niedziela) Zwiedzanie najbliższej okolicy, wejście na okoliczne szczyty. Zajęcia sportowe i rekreacyjne. Niedzielna Msza Św.
  • Dzień 3 (poniedziałek)  Słowacka Orawa autokarem: Zamek Orawski, skansen w Zubercu, kąpieliska w Oravicach lub spacer do wąwozu Juraniowego. Powrót na obiadokolację.
  • Dzień 4 (wtorek)  Zwiedzanie Zakopanego z pilotem- wejście na Butorowy Wierch trawers Pasma Gubałowskiego zjazd kolejką, stary cmentarz „Na Pęksowym Brzysku”. Krupówki, skocznia narciarska. Po obiedzie wizyta w Izbie Regionalnej (znakomite show o kulturze i historii regionu). (trasy górskie będą zróżnicowane pod względem możliwości dzieci)
  • Dzień 5 (środa) Wyjście w góry z przewodnikiem PTTK do doliny Kościeliskiej wraz ze zwiedzaniem jaskiń (np. Mroźnej ew. Raptawickiej).
  • Dzień 6 (czwartek)   Turniej sportowy -piłka nożna, siatkówka, gry terenowe
  • Dzień 7 (piątek)  Dzień artystyczny –zajęcia teatralne, plastyczne
  • Dzień 8 (sobota)  Wykwaterowanie i wyjazd na Bachledówki  – Msza Św. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Prosimy o duchowe przygotowanie się do wyjazdu,

sekretariat Misji Św. Teresy« powrót